İmalathane


İmalathanemiz diğer bazı meslektaşlarımızda olduğu gibi fabrikasyon değildir. Soğuk hava depomuz, işlenmiş et muhafaza dolabımız,kıyma ve yoğurma makinelerimiz olmasına rağmen ustalarımız bıçak ucu ile etlerimizi işler ve sevkiyata hazırlarlar.

Yani hala eski usul denilen yöntemle çalışılmakta olup hijyen, saklama, bekletme, taşıma yöntemleri AB normlarına uygun olup aynı zamanda imalathanemiz Tarım Bakanlığınca verilen “Beyaz Tabak” ödülüne sahiptir.

Kebabımızda kullanılan etlerimiz, kıvırcık kuzu ve düve diye nitelendirilen dana etinden oluşmaktadır.

Bu karışım imalathanemizde hazırlanır ve restaurantlarımıza sevk edilir. Kıvırcık genç erkek kuzu Balıkesir yöresinden temin edilir.

Danalarımız ise Marmara Bölgesinden (İnegöl, Karacabey, Orhangazi, Bursa vs.) alınmaktadır. Ve maalesef ki o kekik kokulu dağlarda beslenmiş hayvanlar değildir bir çok hikayede olduğu gibi!

O kekik tarlalarında şimdilerde betonlar yükselmektedir.

webimages/u/icerik/imalathane.jpg
 webimages/u/icerik/imalathane-2.jpg

Kesimini yaptığımız hayvanlar kuru yem, çayır-çimen veya küspe ile beslenmektedir. Fakat domates ve pancar küspesiyle beslenmiş olanları tercih etmemekteyiz.

Alımını yapmış olduğumuz hayvanlar kesim hanelerde kontrolleri yapılır,kesime girer ve yetkililerce damgalanma işlemi yapıldıktan sonra gıda fileleri ile örtülür.

İmalathanemize geldiğinde kendi veteriner hekimimiz ve ustalarımız tarafınca da kontrolleri yapılıp teslim alınır.

Bu şekilde gelen etlerimiz ustalarımızca işlendikten sonra sizlere sunulmak üzere iş yerlerimize Frigofrik araçlarla sevk edilir.

Araçlarımızda ve imalathanemizde data-logger ve ph metrelerle sürekli derece kontrolleri yapılıp raporlanarak güvenli bir şekilde paslanmaz kaplarda etiketlenerek nakil edilir.